Gorące tematy: Brak

O nas

sails.pl

sails.pl obsługiwane jest przez:
SELJA Adam Jankowski
ul. Św. Kazimierza Królewicza 22
81—586 Gdynia
NIP: 583-102-12-08.
e-mail: biuro@sails.pl
telefon/fax: 58 664 76 10
ceny blogów: sails PLUS: 9,5 zł/ miesiąc, sails PRO: od 29 zł/miesiąc

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay:


Naszą misją jest:

Dajemy wszystkim żeglarzom oraz osobom, instytucjom i wydarzeniom związanym z żeglarstwem możliwość blogowania, pod najlepszym adresem w Polsce: TY.sails.pl. Od 2001 roku tworzymy społeczność promującą żeglarstwo!

Nasza historia

… jesienią 2000 roku, mój trener, Adam Jankowski (mówimy na niego „coach”), poprosił mnie, żebym przygotował mu stronę na temat szkolenia regatowego. Ponieważ od dwóch miesięcy nie robiłem nic innego niż strony internetowe, pomyślałem – czemu nie.

Tylko, że coach sam jeszcze nie wiedział czego chce. Minęły dobre dwa miesiące zanim dostarczył mi pierwsze, bardzo skromne materiały. Było Boże Narodzenie. Usiadłem i coś tam wymyśliłem. Po trzech tygodniach zaprezentowałem coachowi logo … Gdyńskiego Serwisu Regatowego „Żegluj”. W trakcie wymyślania bowiem, stwierdziłem, że jak już robić, to coś większego, a w owym czasie brakowało w sieci strony traktującej o żeglarstwie wyczynowym, zawierającej najświeższe informacje o regatach, zebrane wyniki i inne ciekawostki ze świata żeglarskiego.

Owszem, były i są strony poszczególnych związków klas, zawodników, ale brakowało dobrego, całościowego źródła informacji na temat polskiego żeglarstwa.

… w połączeniu z pomysłem trenera, stroną edukacyjną, Żegluj mógł sie stać wartościowym źródłem informacji, odwiedzanym przez wszystkich miłośników żeglarstwa. Coachowi pomysł przypadł do gustu i pod koniec stycznia 2001 rozpoczęliśmy prace przygotowawcze.

Tak się złożyło, że ja wyjeżdżałem w lutym na 5 miesięcy z kraju, więc pomyślałem, że na odległość i do tego samemu ciężko będzie stworzyć taki duży serwis. Piotrek Żółtowski, mój klubowy kolega, od początku wykazywał zainteresowanie pomysłem. Nie trzeba więc go było długo namawiać do pomocy. Ponieważ nie dorastam mu do pięt w sprawach tworzenia stron, zajął się on profesjonalnym przygotowaniem podstaw. Zainstalował się na jakimś tajemniczym serwerze DEC … i nie trzeba było długo czekać na efekty … po trzech tygodniach schemat strony był gotowy. Działa ona w oparciu o język PHP, który to na podstawie stworzonej przez Piotrka bazy danych, sam generuje poszczególne działy serwisu.

W trakcie zastanawialiśmy się nad nazwą. Czy Żegluj, czy może Plum, Wiatr … Stanęło na Żegluj. Email do trenera … a tu okazało się, że ktoś zajął nam domenę zegluj.pl …

Rozpoczęły się gorączkowe poszukiwania innych możliwości. W końcu, zrozpaczony zacząłem sprawdzać bardziej, jak mogłoby się wydawać, popularne domeny typu sailor.pl … i tu niespodzianka!

Domena sails.pl była wolna!!! Po konsultacji z trenerem i Piotrkiem zdecydowaliśmy, że to jest to! Trener załatwił wszystkie formalności i w ten sposób powstał

Gdyński Serwis Regatowy „sails.pl”.

Michał Dworakowski Tak wyglądał sails od maja 2001 do maja 2011: http://2001.sails.pl/. Oto relacja z imprezy V lat sailsa. A tak wygląda nasza ekipa.